У Норвегії відкрився перший музей Кнута Гамсуна
Планета культури

У Норвегії відкрився перший музей Кнута Гамсуна

04.8.2009

Кнут Гамсун Перший в історії Норвегії музей Кнута Гамсуна, найбільшого норвезького письменника на рубежі XIX-XX століть, лауреата Нобелівської премії з літератури, відкрився в селі Хамарей (провінція Нурланд), де він провів дитинство. Подія приурочена до 150-річчя з дня народження Гамсуна. До круглої дати поштове відомство країни випустило марку номіналом в 25 крон, повідомляє AFP.

Кнут Гамсун (1859-1952) у роки Другої світової війни симпатизував нацистам і підтримував колабораціоністський уряд Відкуна Квіслінга. Після війни Гамсун, вже в глибокій старості, уникнув звинувачень у зраді, провівши декілька місяців в психіатричній лікарні, але останні роки життя письменник провів у бідності та ізоляції. У Норвегії довгі роки його ім'я пов'язували з колабораціоністами, і лише в ювілейному 2009-му на його честь випустили монету, за якою послідували поштова марка і перший музей.

Популярність Кнуту Гамсуну принесла повість "Голод" (1890), швидко перекладена багатьма європейськими мовами, у тому числі і російською. Широко відомі були його романи "Пан" і "Соки землі". Останній і приніс письменнику у 1920 році Нобелівську премію з літератури.

http://lemon62.ru/serov/cat_1386.html