Археологи виявили руїни палацу царя Мітрідата
Планета культури

Археологи виявили руїни палацу царя Мітрідата

04.8.2009

Розкопки у фанагорії Таманськая експедиція Інституту археології РАН знайшла руїни палацу понтійського царя Мітрідата VI Євпатора (132 - 63 роки до нашої ери) у центрі стародавнього міста Фанагорія, повідомляє "Інтерфакс". "Комсомольська правда" цитує керівника експедиції Володимира Кузнєцова: "Колись тут жив очільник Фанагорії зі своєю сім'єю. Сам палац дуже сильно зруйнований, видно сліди від пожежі. І можна точно сказати, що жителі поселення під час повстання проти царя підпалили центральну частину міста, у тому числі і палац".

Мітрідат VI наклав на себе руки в 63 році до нашої ери під час заколоту, піднятого його сином Фарнаком.

На попелищі (розкопка "Верхнє місто") вдалося виявити фрагменти керамічного посуду і два монетні комплекси (44 і 81 монета відповідно). "Обидва клади є вмістом гаманців - ймовірно, власники їх втекли, рятуючись від вогню", - зазначається на сайті експедиції.

Фанагорія знаходиться недалеко від селища Сенной на Таманському півострові. Розкопки в цьому районі ведуться більше ста років. Серед важливих знахідок недавнього часу виділяють надгробок Гіпсікратії, дружини Мітрідата, виявлений на підводній розкопці.