У Пітсбургу вкрали "хіросімську" скульптуру
Планета культури

У Пітсбургу вкрали "хіросімську" скульптуру

04.8.2009

Поліція Пітсбурга, штат Пенсільванія, шукає викрадачів двохсоткілограмової статуї з місцевого парку, повідомляє канал WTAE-TV. На думку слідства, викрадення скульптури, яку автор створив під враженням від відвідин Хіросіми, було акцією, що ретельно планувалася. Імовірно, скульптуру вивезли на вантажівці.

Зниклий предмет мистецтва був включений у скульптурну групу "Невбивані люди", яка встановлена в парку Three Rivers Heritage Trail, розташованому на берегах пітсбургськіх річок. Масивну скульптуру, яка імітує силует людини, що залишився на стіні після ядерного вибуху, відокремили від масивної бетонної основи.

Директор місцевої громадської організації "Друзі річкових берегів" (Friends of the Riverfront) Томас Бакстер (Thomas Baxter) вважає, що злочинці керувалися корисливими мотивами: "Скульптор Фредерік Френк (Frederick Frank) недавно, в 2006 році, помер, і з того часу його твори значно зросли у ціні". У поліції вважають, що крадіжка скульптури відбулася в ніч з п'ятниці на суботу, 1 серпня.