У Кутаїсі знайшли тисячолітню гробницю з купою золота
Планета культури

У Кутаїсі знайшли тисячолітню гробницю з купою золота

04.8.2009

Вид на руїни храму Баграта У стародавньому храмі Баграта в грузинському місті Кутаїсі виявлена гробниця з великою кількістю коштовностей: золотих сережок, кілець з рубінами, браслетів та інших прикрас. Як повідомляє телеканал Rustavi 2, весь район храму був узятий під охорону поліцією, щоб не допустити актів вандалізму.

Грузинський міністр культури, захисту пам'ятників і спорту Ніколоз Руруа, чиї слова наводить агентство "Новини - Грузія", заявив, що знахідки становлять велику історичну цінність. Імовірно, в гробниці похована знатна жінка, яка, можливо, належала до царського роду.

Деякі грузинські ЗМІ вже припустили, що знайдена могила цариці Тамари - правительки XII століття, в чиє царювання Грузія досягла найвищого розквіту і найбільшого територіального розширення: від Абхазії і Осетії на півночі до озера Ван на півдні. Проте гробниця, за попередніми даними, датується ранішим періодом, ніж час цариці Тамари, а саме VIII-IX століттями.

Гробниця була знайдена у фундаменті храму під час робіт з його зміцнення. Храм Баграта був побудований в 1003 році і підірваний турками у 1691 році. Згодом грузини не стали відновлювати зруйновані крівлю і купол, але руїни, що збереглися, ретельно оберігаються. Храм, що з 2001 року офіційно належить Грузинській православній церкві, охороняється ЮНЕСКО.

Могилу Тамари у Грузії шукають вже декілька століть. Згідно з легендою, після її відспівування у соборі Светіцховелі в Мцхеті у різні кінці країни були відвезені і поховані десять трун, і в якому з них дійсно спочиває цариця, так і залишилося таємницею.