Єгиптяни придумали піраміді Хеопса день народження
Планета культури

Єгиптяни придумали піраміді Хеопса день народження

04.8.2009

Піраміда Хеопса Будівництво піраміди Хеопса, найбільшої єгипетської піраміди, почалося 23 серпня 2470 року до нашої ери. Цю дату назвав пресі губернатор провінції Гіза Сейід Абдель-Азіз. Відтепер 23 серпня стане "національним днем" провінції, а зображення піраміди прикрасить герб Гізи, повідомляє РІА Новини.

Дату початку будівництва піраміди обчислювала група дослідників "в умовах строгої секретності", сказав губернатор. Він згадав, що групу очолював колишній керівник Вищої ради із старовин Абдель-Халім Нур-ед-Дін. Діючий глава ради Захі Хавасс, як пише агентство, сумнівається в можливості визначення точного "дня народження" піраміди.

У давнину висота піраміди Хеопса становила майже 147 метрів, але до теперішнього часу її вершина зруйнована, і її найвища точка знаходиться на позначці 138,8 метра. До XIV століття нашої ери піраміда залишалася найвищою спорудою в світі. Довжина грані піраміди зараз становить приблизно 225 метрів, а в давнину вона була близько 230 метрів. Для будівництва піраміди було потрібно 2,3 мільйонів блоків.