Антиквар знайшов на розпродажі "реліквію хрестоносців"
Планета культури

Антиквар знайшов на розпродажі "реліквію хрестоносців"

04.8.2009

Британський антиквар Мартін Робертс виявив на влаштованому його знайомим розпродажу прикрашену розписами дерев'яну дощечку завдовжки близько 25 сантиметрів. Експерти із середньовічного мистецтва підозрюють, що до рук Робертса потрапили дверці дарозберігальниці, яка належала хрестоносцям, можливо, лицарям-храмовникам, пише The Independent.

Перший експерт, що бачив дверці, припустив, що на них зображені святий Георгій і змій, але потім він висунув гіпотезу, що це римлянин, який вбиває турка, і це указує на зв'язок з хрестовими походами. Ще один фахівець вважає, що дверці створені на Сході, можливо у Візантії, між 700 і 1200 роками. На жаль, джерело не наводить докази на користь тамплієрської гіпотези, заявленої в матеріалі.

Робертс не купував знайдену ним дощечку: він обміняв її на сосновий комод і скляні ручки XIX століття, куплені ним раніше за 13 фунтів стерлінгів. Зараз ймовірні дверці дарозберігальниці знаходяться на експертизі в будинку Christie's, і якщо її достовірність буде підтверджена, то її виставлять на торги у грудні, повідомляє The Daily Telegraph. Попередня вартість знахідки не розголошується. Робертс, як пише The Daily Mail, готовий до будь-якого розвитку подій: його влаштують і 6 фунтів стерлінгів, і 600.