Художники-постояльці прикрасили берлінський готель Планета культури

Художники-постояльці прикрасили берлінський готель

11.08.2009

Проект групи Fort для готелю Marienbad П'ятизірковий готель Marienbad в Берліні запросив сучасних художників оформити його приміщення за рахунок проживання. Проект, розроблений Інститутом сучасного мистецтва Kunst-Werke Berlin, виявився таким популярним, що власникам готелю довелося скласти список очікування для художників, пише The Guardian.

Першим учасником проекту став шотландець Девід Гордон, лауреат Тернеровської премії. Він створив неонову вивіску для фасаду готелю. Його змінили Хельга і Хартмут Рауш з франкфуртської Stadelschule (Державної школи мистецтв), які прикрасили номер більш ніж 400 роботами студентів і викладачів школи. Бременська жіноча художня група Fort оформила один з номерів у готелі. Американський критик і письменник Марк фон Шлегель провів в готелі одну ніч, протягом якої читав слухачам, що зібралися, уривки з свого твору "Mercury Station".

У готелі влаштовують поетичні читання, концерти і кінопокази, відновлюючи, таким чином, традицію салонів XVIII століття на сучасний лад. Назва готелю відсилає любителів кіно відразу до двох картин: до знаменитої стрічки Олена Ресне "Минулого року у Марієнбаді" і до фільму Райнера Вернера Фасбіндера "Берлін-Александерплац", де фігурує кінотеатр "Cinema Marienbad".