Британську культуру порівняли з дитячим харчуванням Планета культури

Британську культуру порівняли з дитячим харчуванням

11.08.2009

Фрагмент роботи Трейсі Емін When I think about sex Джонатан Міллс, директор Едінбурзького міжнародного фестивалю, одного з найбільших культурних проектів Європи, порівняв британську "культурну дієту" з "білим хлібом без скориночок". На думку цієї вельми впливової людини у світі мистецтва, мільйони британців позбавляють себе "дивовижного досвіду" через те, що в них вкорінено підозру до всього серйозного, інтелектуального або експериментального. Міллса цитує газета The Times.

Міллс переконаний в тому, що ясні ідеї і інтелектуальна строгість втратили цінність для великої частини суспільства і замістилися споживчим упором на спрощення і розвагу заради розваги, будь то футбол, поп-музика, ЗМІ або умиротворяющчі знайомі класичні твори. Спортсменів на зразок Девіда Бекхема, за словами Міллса, поважають більш ніж провідних учених або великих художників, оскільки суспільство більше не утрудняє себе розумінням, чим займаються ці люди. "Ми зайшли так далеко в бажанні, щоб все навколо стало дитячим харчуванням і готовою їжею, що самі все пропустили", - констатував директор Едінбурзького фестивалю.

Оглядач The Times відзначає, що заява Міллса звучить дивно на фоні практично нескінченної культурної різноманітності, яку можна спостерігати в Едінбургу в серпні, коли в шотландській столиці одночасно працюють відразу два величезні фестивалі мистецтв - власне Едінбурзький міжнародний (він відкриється 14 серпня) і "Фріндж".