Старовинний саркофаг проллє світло на авторство п'єси Шекспіра Планета культури

Старовинний саркофаг проллє світло на авторство п'єси Шекспіра

11.08.2009

Церква Святої Марії у Воріку Парафіяни соборної церкви святої Марії англійського міста Ворік добиваються від керівництва єпархії дозволу на обстеження саркофага Фульке Гревілля, сучасника Шекспіра і ймовірного автора шекспірівської п'єси "Антоній і Клеопатра". У ініціаторів дослідження є дані про те, що у саркофагу заховані якісь ящики з рукописами, повідомляє The Daily Telegraph.

Автором гіпотези про те, що Фульке Гренвілль був автором "Антонія і Клеопатри", є історик на ім'я А.В.Л. Сондерс (AWL Saunders), далекий нащадок Гренвілля, елізаветинського письменника і драматурга, що називав себе "наставником Шекспіра". Сондерс стверджує, що у гренвілльовському життєписі сера Філіпа Сидні, прославленого поета тієї ж епохи, містяться відомості тому, що саме Гренвілль написав "Антонія і Клеопатру". Єлизаветинець також залишив повідомлення, що п'єсі він влаштував поховання таке пишне, що навряд чи вона б удостоїлася його за життя. На думку Сондерса, це означає, що рукопис поміщений в пишному саркофагу Гренвілля в церкві святої Марії. Там же, вважає дослідник, заховані біографія королеви Єлизавети I та інші твори Гренвілля.

Сондерс повідомляє також, що Фульке Гренвілль був пов'язаний з орденом розенкрейцерів, таємним товариством містиків, яке діяло в Англії в XVI і XVII століттях. Багато дослідників згодні з думкою, що Шекспір був добре знайомий з філософією розенкрейцерів.

До теперішнього часу саркофаг в церкві святої Марії обстежений за допомогою георадара з санкції парафіяльної та єпархіальної рад. Вивчення внутрішніх порожнин споруди за допомогою ендоскопа вимагає дозволів єпархіальної комісії і ради з церковних будівель. Обидві ці організації опираються новому дослідженню з "етичних причин". Остаточну ухвалу повинен винести консисторський суд.