
У зв'язку з переходом Шотландської опери на неповний робочий день більшість артистів перейнялися пошуками альтернативних джерел доходу, пише The Herald. Як показало опитування, 36 з 44 музикантів вже шукають іншу роботу, зокрема розглядають можливість підробляти офіціантами, прибиральниками і продавцями.
Рішення про перехід на неповний робочий день було ухвалено у вересні 2010 року, причому за нього проголосували самі музиканти. Відповідно до плану з квітня 2011 року музиканти працюватимуть лише 31 тиждень на рік, а з 2012 року цей термін зменшиться ще на три тижні. Передбачається, що такі заходи дозволять керівництву опери заощадити до декількох сотень тисяч фунтів на рік.
Не дивлячись на результати голосування опитані музиканти в більшості своїй засуджують
скорочення кількості роботи, оскільки воно спричиняє за собою і зниження зарплати. У зв'язку з тим, що в Шотландії складно знайти підробку як музиканта, частина опитаних не виключила того, що їм доведеться переїхати до Англії або іншої країни.
Інші вже шукають підробку, причому один з музикантів заявив, що розглядає пропозицію попрацювати в крематорії. Деякі музиканти продали або перезаставили свої будинки з наміром виїхати з країни.
Фінансові проблеми переслідують Шотландську оперу близько десяти років. Через них у 2004 році опера скасувала постійний хор, а сезон 2005 - 2006 років був відмінений. При цьому з художньої точки зору діяльність Шотландської опери досить успішна. До останніх успіхів можна віднести постановку "Кільця Нібелунга" Вагнера.
Повернутися до списку публікацій →