Учені з Університету Барселони в ході реставрації виявили на вівтарі церкви XII століття сліди пігменту, який звичайно називають "єгипетський синій", повідомляє портал EurekAlert з посиланням на публікацію в журналі Archaeometry.
Цей фарбувальний матеріал застосовувався стародавніми єгиптянами і римлянами і був відомий аж до падіння Західної Римської імперії (476 рік нашої ери). Як він міг потрапити на романський вівтар церкви Святого Петра в Террасі (Каталонія), невідомо.
Зразки пігменту з вівтаря досліджували в лабораторії Дарсбері, Великобританія. Були застосовані методи рентгенодіфракционного аналізу і синхротронного випромінювання, які підтвердили первинну здогадку реставраторів про єгипетський синій.
Як стверджують фахівці, немає ніяких свідчень того, що в Середньовіччі був відомий метод отримання єгипетського синього. Ні на одній іншого розпису цей фарбник поки що не виявлений. Учені припустили, що будівельники церкви просто знайшли фарбувальну речовину, що залишилася з римських часів, і вирішили використовувати її в розписі. Там, де була побудована церква Святого Петра в Терасі, раніше знаходилися римські та іберійські поселення.
Єгипетський синій є силікатом міді і кальцію (CaCuSi4O10), його ще називають александрійською блакиттю.
Повернутися до списку публікацій →