Вільний університет Берліна відкрив в інтернеті базу даних, присвячену долі більше 20 тисяч творів мистецтва, яке було оголошене нацистами "дегенеративним" і вилучене з музеїв у 1937 році.
Сайт став результатом восьмирічної роботи університетських істориків мистецтва. На ньому, зокрема, представлені роботи Франца Марка, Еміля Нольде, Отто Дікса, Марка Шагала, Макса Бекманна, Василя Кандінського і Ернста Людвіга Кірхнера. Про кожну з картин розповідається, з якого музею вона була вилучена. У випадку якщо твір не було знищено, називається його нинішнє місцезнаходження.
Майке Хоффманн (Meike Hoffmann), один з учених, що працювали над сайтом, розповів Bloomberg, що мета була не тільки каталогізувати "дегенеративне мистецтво", але і показати, якою багатою колекцією володіли німецькі музеї у 1930-х.
Поки що сайт доступний тільки на німецькій мові, проте англійську версію обіцяють відкрити протягом найближчих тижнів.
Нацисти називали "дегенеративним" авангард, а також мистецтво, яке розглядалося як "єврейське" або "більшовицьке". У 1937 році за вказівкою Геббельса у Мюнхені була відкрита виставка "Дегенеративне мистецтво", що представляла близько 650 творів, конфіскованих у 32 музеях Німеччини. Картини висіли часто без рам і серед расистських написів. До квітня 1941 року виставка об'їхала ще 12 міст Австрії і Німеччини, у цілому її відвідали три мільйони глядачів.
Повернутися до списку публікацій →