Новини культури

 

У фіналі премії сценаристів опинилися "Сиріана" і "Капоті"

 

20.01.2006

 

 

Кадр из "Сирианы" с официального сайта фильмаЖюрі американської премії сценаристів Scripter Award розділилося навпіл, і у фіналі цієї престижної нагороди опинилися дві картини "Сиріана" і "Капоті". Єдиного переможця назвуть 18 січня 2006 року, повідомляє Reuters.

 

Премія Scripter Award вручається і автору літературного першоджерела, за яким знятий фільм-номінант, і сценаристу, що адаптував текст для кіно. Якщо жюрі віддасть більшість голосів "Сиріані", то нагороди отримають Роберт Баєр (Robert Baer), який написав книгу "See no Evil", і Стівен Геган (Stephen Gaghan), автор сценарію і режисер картини. Якщо перемогу присудять "Капоті", то премія дістанеться Джеральду Кларку (Gerald Clarke), автору біографії Трумена Капоті, і сценаристу Дену Фаттерману (Dan Futterman).

 

У п'ятірці фіналістів Scripter Award були також картини "Горбата гора", "Зраджений садівник" і "Виправдана жорстокість", але жодна з них не набрала достатньої кількості голосів. Зате "Сиріана" і "Капоті" зібрали рівну кількість бюлетенів. Подібний "тай-брейк" у сценаристів не рідкість: востаннє він мав місце у 2004 році, коли у фіналі опинилися картини "Фаворит" ("Seabiscuit") і "Таємнича річка" ("Mystic River").

 

У 2005 році премію Scripter Award присудили Полу Хагісу, який адаптував розповіді Френсіса Тула (F.X. Toole) для фільму "Малятко на мільйон доларів".