Новини культури

 

"Хроніки Нарнії" лідирують у світовому прокаті

 

20.01.2006

 

 

Фільм Ендрю Адамсона "Хроніки Нарнії: Лев, чаклунка і платтяна шафа" зібрав у прокаті 580 мільйонів доларів, з них 319 - за межами США. Картина четвертий тиждень підряд утримує першу сходинку в рейтингу лідерів світового прокату, повідомляє Reuters. Також фільм виявився першим, що зібрав в одному тільки 2006 році 100 мільйонів доларів.

 

У "довгому" забігу "Хроніки Нарнії" все ж таки обійшли "Кінг Конга" Пітера Джексона: вони зібрали 200 мільйонів доларів за 22 дні, а "Кінг Конг" заробив цю ж суму за 33 дні.

 

Успіх "Нарнії" у світовому прокаті дає підстави вважати, що у фільму з'явиться продовження. Так вважає Девід Корнблюм, представник компанії Buena Vista Intl., відповідальної за прокат картини поза США. У фільмі "Лев, чаклунка і платтяна шафа" використані епізоди з перших двох романів К.С. Льюїса, отже, для продовжень кінофільму залишаються ще п'ять книг.

 

"Хроніки Нарнії" показали добрі результати у прокаті в Росії, Польщі, Південній Кореї, Туреччині. Фільм ще не вийшов на екрани в Індії і низці інших країн, де добре знають епопею Люіса, так що попереду у стрічки Адамсона можуть бути ще нові рекорди.