Новини культури

 

Білих письменників допустили до премії для етнічних меншин

 

15.01.2007

 

 

Логотип премии Decibel Penguin Prize с сайта penguin.co.ukДо участі в британській літературній премії The Decibel Penguin Prize у 2007 році допустять білих письменників. Жюрі нагороди, негласно орієнтованої на представників етнічних меншин, пішло на цей крок після того, як Комісія з расової рівності (Commission for Racial Equality, CRE) пригрозила видавництву Penguin судовим розглядом, відзначає газета The Times.

 

Скаргу проти організаторів премії подав бізнесмен Джулієн Крайтон (Julien Crighton) з Ноттінгема. В інтерв'ю The Times він заявив, що видавництво Penguin "намагається бути політично коректним ради політичної коректності". Рада з мистецтва Англії (Arts Council England, організація, що займається розподілом бюджетних коштів у галузі мистецтва) підтвердила, що колір шкіри письменників не повинен мати значення при участі в конкурсі премії.

 

Премія The Decibel Penguin Prize встановлена у 2006 році для заохочення авторів-дебютантів, що потрапили до Великобританії з Азії, Африки або з домініонів Сполученого королівства у Карибському басейні, і для "віддзеркалення культурної різноманітності". У конкурсі беруть участь короткі розповіді (до п'яти тисяч слів) про особистий досвід еміграції. Десять кращих творів публікуються в антології видавництва Penguin. Патронує премію перший темношкірий міністр культури Великобританії Девід Леммі (David Lammy).