Новини культури

 

Творець віртуальної рок-групи номінований на престижну премію

 

15.01.2006

 

 

Gorillaz. Иллюстрация с сайта wikipedia.orgТворець мультиплікаційної рок-групи Gorillaz Джеймі Х'юлет увійшов до короткого списку претендентів на престижну премію "Дизайнер року". Ця нагорода вважається еквівалентом Тернерівської премії за досягнення у сучасному мистецтві. Переможець отримає 25 тисяч фунтів стерлінгів, повідомляє газета The Independent.

 

Засновником британської премії "Дизайнер року" є лондонський Музей дизайну. Його директор Еліс Роусторн (Alice Rawsthorn) вважає, що Gorillaz стали справжнім "феноменом у музиці та індустрії розваг".

 

Намальований у стилі сучасних коміксів квартет Gorillaz вперше з'явився у 1998 році. Його успіх був настільки великим, що група отримала декілька музичних нагород, зокрема Brit Awards. Gorillaz потрапили до Книги рекордів Гінеса як "найуспішніша віртуальна група". Велике враження на публіку Gorillaz справили у 2005 році, коли за допомогою новітніх комп'ютерних технологій почали виступати "живцем" - у вигляді тривимірних голограм.

 

Серед інших номінантов на премію "Дизайнер року" опинилися Том Діксон, творець сучасних меблів, газета "Guardian", яка змінила у 2005 році свій формат, і Кемерон Сінклер, який створив рух "Архітектура для людства".

 

Голосування за кандидатів з короткого списку розпочнеться у березні і завершиться у червні 2006 року. Роботи всіх претендентів у цей час експонуватимуться у Музеї дизайну.