Новини культури

 

Німеччина поверне Греції рельєф з Парфенона

 

15.01.2006

 

 

Фрагмент фриза Парфенона. Фото с сайта ilstu.eduГейдельберзький університет (Німеччина) поверне Греції фрагмент мармурової статуї, що в давнину прикрашав Парфенон, храм Афіни Паллади на афінському акрополі. Грецьке міністерство культури сприйняло цей крок як "глибоко символічний", повідомляє газета Chicago Tribune.

 

У Гейдельберзі з XVIII століття зберігався мармуровий фрагмент північного фризу з Парфенона; це - статуя людської ноги. Про рішення передати цей витвір мистецтва грецькому міністерству культури повідомив віце-ректор Гейдельберзького університету Ангелос Ханіотіс (Angelos Chaniotis).

 

Невеликі фрагменти парфенонськіх фризів знаходяться також у Відні, Вюрцбурзі, Палермо, Ватикані та інших містах Європи. Найбільші збірки скульптури з храму Афіни Паллади знаходяться у Лондоні, в Британському музеї. За повернення цих так званих Ельгінських мармурів (за ім'ям лорда Ельгіна, який вивіз їх з Греції у 1801 році) Греція бореться вже декілька десятиліть, але англійці навідріз відмовляються повернути скульптури.

 http://www.infodez.ru/