Новини культури

 

Віолончеліст Йо-Йо Ма став послом доброї волі ООН

 

15.01.2006

 

 

Йо-Йо Ма. Фото с сайта oriart.itГенеральний секретар ООН Кофі Аннан призначив новим послом доброї волі одного з найвідоміших класичних музикантів світу - віолончеліста Йо-Йо Ма. 50-річний Ма прийняв пропозицію, повідомляє Reuters.

 

Ставши послом доброї волі, Йо-Йо Ма приєднався до інших знаменитостей, які виконують гуманітарні місії Організації Об'єднаних Націй: джазового сурмача Вінстона Марсаліса, оперномого співака Лючано Паваротті, актора Майкла Дугласа, письменника Елі Візеля, баскетболіста Меджіка Джонсона, боксера Мохаммеда Алі, тенісиста Віджая Амрітрая і багатьох інших.

 

Йо Йо Ма народився у Парижі в сім'ї музикантів, китайців за національністю. З п'яти років Ма грав на скрипці і віолончелі і незабаром був визнаний вундеркіндом. Коли йому виповнилося вісім років, то сім'я переїхала до США. Ма вчився у знаменитому музичному Вузі Julliard School, пізніше - у Гарварді. Він є володарем десятків премій, зокрема 12 "Гремі" і премії Гленна Гульда. У його репертуарі - твори Баха, Бетховена, Брамса і сучасних композиторів, наприклад, Астора П'яццоллі. Гру Ма можна почути на компакт-диску із записом музики до фільму Роба Маршалла "Мемуари гейші", який тільки що вийшов на екрани.

 

На прес-конференції, присвяченій Йо-Йо Ма, Кофі Аннану поставили запитання, чи не стане актор Бред Піт теж послом доброї волі. Генеральний секретар розсміявся і сказав, що обдумає цю пропозицію. Питання виникло тому, що актриса Анджеліна Джолі, нинішня подруга Піта, вже декілька років займає аналогічний пост при Верховному комісарі ООН у справах біженців. Піт супроводжував Джолі у всіх її останніх гуманітарних поїздках, зокрема у потерпілі від землетрусу райони Пакистану.