Новини культури

 

В Англії помер засновник клубу, який прославив The Beatles

 

15.01.2006

 

 

The Beatles выступают в клубе Cavern. Фото с сайта posters.ecУ Великобританії помер Алан Ситнер (Alan Sytner), творець легендарного клубу Ліверпуля Cavern, в якому The Beatles почали свою кар'єру і зіграли 292 концерти. Про смерть Ситнера повідомляє британська газета The Independent.

 

Ситнер був прихильником джазу і мав намір створити у Ліверпулі аналог популярного паризького джазового закладу Le Caveau. Цей клуб знаходився у Льйосі, чиї арочні споруди давали дивовижні акустичні ефекти. Щось схоже Ситнер виявив у Ліверпулі за адресою Метью Стріт 8-10 і назвав новий клуб Cavern ("печера"). 7 серпня 1957 року в Cavern проходило прослуховування груп, що грали в стилі "скіффл". Серед запрошених опинилися молоді люди з Quarrymen, очолювані Джоном Леноном. Легенда свідчить, що Ситнеру вони не сподобалися.

 

Клуб здобув популярність, і незабаром в ньому почали збиратися натовпи - за свідченням сучасників, до 600 осіб. Під назвою The Beatles Ліверпульська четвірка уперше виступила в Cavern в 1961 році. У наступні два роки вони зіграли там майже триста разів. Клуб став справжньою меккою для молодих британських виконавців: у 1960-х в ньому виступали Елтон Джон, The Kinks, The Who, Rolling Stones.

 

Cavern закрився у 1973 році через будівництво ліверпульської підземки. Будівлю клубу було розібрано на цеглу, але їх використовували повторно при будівництві нового закладу, що відкрився у 1984 році і був названий Cavern Mecca. На його сцені у 90-х виступали Рінго Стар і Пол Маккартні.

 

Відзначимо, що Алан Ситнер вже не мав стосунку до Cavern, коли клуб став культовим місцем. Ситнер продав його у 1959 році переїхав до Лондона, де разом з братом зайнявся автомобільним бізнесом. Сьогодні їх сімейна компанія Sytner Group - один з найбільших продавців машин класу "люкс" у Великобританії.