Новини культури

 

Будинку Чарльза Дарвіна потрібен захист ЮНЕСКО

 

15.01.2006

 

 

Будинок у британському графстві Кент, де Чарльз Дарвін написав свою працю "Походження видів", стане об'єктом, що особливо охороняється, якщо потрапить до переліку об'єктів світової спадщини. Англійці представили цю історичну будівлю і декілька прилеглих до неї ділянок як кандидата на включення в список ЮНЕСКО, повідомила британська газета The Independent.

 

З погляду ініціаторів кампанії із захисту дому Дарвіна, охорони потребує не тільки сама будівля, але і сад біля нього, і навколишні луги і ліси, оскільки там учений збирав рослини і комах для своїх досліджень. Загальна площа територій, яким слід привласнити статус об'єкта всесвітньої спадщини, становить 11 квадратних кілометрів.

 

ЮНЕСКО розглядатиме список нових кандидатів до переліку всесвітньої спадщини протягом року, а остаточне рішення сповістить тільки влітку 2008 року. Англійці хотіли б бачити будинок Дарвіна у цьому списку до 2009 року, коли відзначатиметься двохсотріччя ученого.

 

Чарльз Дарвін (1809-1882) поселився у будинку під назвою "Даун Хаус" (Down House) у селі Даун (Downe) в Кенті в 1842 році і прожив там 40 років. Зараз ця історична будівля вважається частиною лондонського району Бромлі і знаходиться приблизно в 25 кілометрах на південний схід від британської столиці. З 1927 року в "Даун-Хаусі" існує музей Дарвіна. З 1996 року ця будівля належить національному комітету "Англійська спадщина" (English Heritage).