Новини культури

 

"Денний дозор" за дев'ять днів зібрав 20 мільйонів доларів

 

15.01.2006

 

 

Фото с официального сайта фильма "Дневной дозор"Кінофільм "Денний дозор" встановив новий рекорд за касовими зборами, зібравши за дев'ять днів прокату 20 мільйонів 300 тисяч доларів, повідомляє ІТАР-ТАРС. Стрічка зараз демонструється майже в 600 кінотеатрах країни. За десять днів стрічку подивилося 5 мільйонів 100 тисяч глядачів, повідомляється на офіційному сайті "Денного дозору".

 

"Денний дозор" наздоганяє за зборами російського рекордсмена "9 роту", яка за весь час прокату зібрала 25 мільйонів доларів. За комерційним успіхом стрічка вже перевершила "Нічний дозор". Перший "Дозор" за два тижні прокату подолав планку в 10 мільйонів доларів і зібрав в цілому 16 мільйонів доларів.

 

Фільм знімався за книгами письменника-фантаста Сергія Лук'яненка, автора серії "Нічний дозор", "Смерковий дозор", "Денний дозор" і "Останній дозор". Режисером картини знову став Тимур Бекмамбетов, не помінявся і акторський склад: Костянтин Хабенський (Антон Городецкий), Володимир Меньшов (Гесер), Марія Порошина (Світлана), Галина Тюніна (Ольга), Віктор Вержбицький (Завулон), Олексій Чадов (вампір Костя), Валерій Золотухін (батько Кості), Жанна Фріске (Аліса) та інші. Бюджет стрічки склав близько 4,2 мільйонів доларів.

 

Як розповів письменник Сергій Лук'яненко, він вже підписав контракт на зйомки чергової серії "Дозору" з відомою американською кіностудією Twenty's Century Fox. За його словами, вирішено, що у створенні третього фільму братимуть участь вітчизняні і американські кінематографісти, а його режисером знову виступить Тимур Бекмамбетов. Зміст цієї картини, за словами письменника, буде суттєво відрізнятися від його книг, а бюджет третього "Дозору", як стверджує Бекмамбетов, становитиме 80-100 мільйонів доларів. Значна частина цієї суми буде витрачена на гонорари відомим зіркам Голівуду.