Новини культури

 

Режисер Роберт Олтман отримає почесного "Оскара"

 

15.01.2006

 

 

Роберт Олтман. Фото с сайта imdb.comПравління американської кіноакадемії вирішило удостоїти режисера Роберта Олтмана (Robert Altman) почесним "Оскаром", який присуджується за внесок у розвиток кіномистецтва.

 

Як повідомляється у прес-релізі кіноакадемії, нагорода буде вручена режисеру на 78-й щорічній оскарівській церемонії 5 березня 2006 року.

 

За словами президента кіноакадемії Сіда Геніса (Sid Ganis), правління особливо відзначає новаторство Олтмана у переосмисленні кіножанрів, а також винахід нових способів кіновиробництва. "Він великий режисер і цілком заслуговує цієї нагороди", - заявив Геніс.

 

80-річний Роберт Олтман п'ять разів номінувався на "Оскара" як режисер, і три рази як продюсер, але ні разу не ставав лауреатом премії.

 

За свою кар'єру Олтман зняв 37 фільмів, серед яких "M*A*S*H", "Нешвілл", "Гравець", "Госфорд-парк", "Прет-а-порте" і "Сидячий бик дає уроки історії". Крім того, у 27 стрічках він виступив як продюсер і до 16 картин написав сценарії. У активі режисера є постановка мюзиклу на Бродвеї, здійснена у 1982 році.

 

Також найближчим часом Роберт Олтман має намір дебютувати як театральний режисер на сцені лондонського театру "Олд Вік".