Новини культури

 

Розрізаючий автограф Моцарта з'єднають на честь ювілею

 

15.01.2006

 

 

Марки в честь 250-летия со дня рождения Моцарта. Фото AFPДві частини розрізаної партитури, написаної рукою Вольфганга Амадея Моцарта, будуть сполучені в одну напередодні 250-річчя з дня народження великого композитора, повідомляється у середу на сайті ВВС News.

 

Рукопис містить ноти двох нових каденцій до вже відомих концертів для фортепіано і невеликий менует для струнного квартету.

 

Твори були написані 17-річним Моцартом у 1773 році за наполяганням батька, який намагався добитися для юного композитора місця при дворі австрійського імператора.

 

Як стверджують учені, партитуру розрізала на дві частини вдова Моцарта Констанція у 1835 році, оскільки жінка хотіла продати рукопис за велику ціну. В результаті верхня частина потрапила до одного з придворних музикантів, а нижня відправилася до баварського чиновника і потім була придбана Британською бібліотекою.

 

Нижній фрагмент знаходиться у Британській бібліотеці з 1953 року, уточнює ВВС News, а верхній був викуплений у приватного колекціонера лише недавно.

 

Дві частини партитури будуть зведені разом і виставлені, починаючи з суботи у одній з галерей Британської бібліотеки. За словами глави музичного відділу, відтворений рукопис "проливає важливе світло" на розвиток Моцарта як композитора.