Новини культури

 

Британські академіки не змогли розкрити код Стівена Спілберга

 

15.01.2006

 

 

Кадр из фильма "Munich" с сайта darkhorizons.comЧлени Британської академії кіно і телебачення (BAFTA) не можуть подивитися новий фільм Стівена Спілберга "Мюнхен", оскільки надіслана режисером копія не читається на англійських програвачах. Вже 12 січня 2006 року академіки оголосять претендентів на свої премії, і, схоже, шансів у "Мюнхена" практично не залишилося, повідомила газета Guardian.

 

Мабуть, фатальну роль зіграв людський чинник: помилка була допущена в лабораторії, де записувався диск. "Мюнхен" був записаний для так званого першого регіону, тоді як в Англії можна дивитися DVD тільки для другого. Додатково, відправлений ще перед Різдвом диск був, з чуток, затриманий на митниці і потрапив в Британську кіноакадемію тільки 7 січня 2006 року, а до цього часу вже завершився перший раунд голосування за категоріями фільмів.

 

У Британській академії голосують близько п'яти тисяч її членів, і далеко не всі вони живуть у Лондоні. Отже, навіть якщо "нормальну" копію "Мюнхена" вдасться доставити в британську столицю 11 січня, то більшість академіків все одно не встигнуть подивитися картину. І, отже, картина не отримає потрібної кількості голосів, щоб потрапити в короткий список претендентів на головні британські нагороди.

 

У 2005 році дистриб'юторська група Entertainment не надала BAFTA копію фільму Клінта Іствуда "Малятко на мільйон доларів", і ця картина не увійшла ні до однієї з британських номінацій. Втім, це не перешкодило їй отримати чотири "Оскари" через місяць.

 ремонт часов