Свині Демієна Херста зацікавили покупців на ярмарку TEFAF
Планета культури

Свині Демієна Херста зацікавили покупців на ярмарку TEFAF

12 березня 2010 року

Сивня Деміена Херста Роботи Демієна Херста, Поля Гогена і Альберто Джакометті привернули найбільшу увагу колекціонерів на найбільшому світовому ярмарку творів мистецтва TEFAF в нідерландському Маастріхте, повідомляє Bloomberg. Ярмарок розпочав свою роботу 12 березня.

Агентство відзначає популярність роботи Демієна Херста 1996 року, що є двома свинями, законсервованими у формальдегіді. Твір названий словами з дитячої лічилки: "This Little Piggy Went to Market, This Little Piggy Stayed at Home". Робота оцінена в 12 мільйонів доларів.

Скульптура Джакометті "Троє крокуючих людей I" (Trois Hommes qui Marche I), відлита в бронзі за життя художника, оцінена в 25 мільйонів доларів. "Дві жінки", картина Гогена пізнього періоду, - у 18 мільйонів євро.
Berapapun pasti di transfer ke rekening kamu!
Серед інших найбільш помітних робіт, що продаються на 23-й TEFAF, - роботи Пітера Брейгеля-молодшого, Делакруа, Пікассо, Піссаро, Рембрандта, Фрагонара. Всього на ярмарок приїхали 263 учасники з 17 країн, що є рекордом. На продаж виставлені 30 тисяч творів, які оцінюються в цілому в 2,7 мільярдів доларів. TEFAF триватиме до 21 березня.

Як повідомляє ArtDaily, до відкриття TEFAF також приурочений проект амстердамського Рейксмюсеума, про який було оголошено на ярмарку. Декілька шедеврів із збірок нідерландського державного музею пройдуть інтенсивний курс реставрації; для кожного з творів музей шукає спонсора. Зокрема, йдеться про "Пані в блакитному, що читає лист" Вермєєра, шести статуетках династії Тан, кімнаті червоного дерева 1748 року і срібному столику роботи ювеліра Ямніцера. Деякі відреставровані роботи будуть представлені вже в день закриття TEFAF. Таким чином музей хоче показати, що експонати виглядатимуть якнайкраще до відкриття основної будівлі в 2013 році.