Google домовився з урядом Італії про оцифрування бібліотек
Планета культури

Google домовився з урядом Італії про оцифрування бібліотек

11 березня 2010 року

Скріншот Google Book Search Уряд Італії і компанія Google 10 березня підписали угоду про оцифрування майже мільйона книг з двох бібліотек Риму і флоренції. Про це повідомляє AFP.

За словами представника Міністерства культурної спадщини Італії Маріо Реска (Mario Resca), угода з Google дозволить зберегти книги від псування і втрати. До переліку оцифрованих фоліантів разом з іншими увійдуть антикварні видання Данте, Макіавеллі і Галілея. Скануванню підлягатимуть всі книги, видані до 1868 року, оскільки на них не розповсюджуються італійські закони про авторське право.

За словами представника уряду, інвестиції інтернет-гіганта в проект складуть близько 100 мільйонів євро. Компанія візьме на себе всі витрати на створення спеціалізованого центру, який займеться перекладом книг в цифровий формат.

Google вже уклав угоди про оцифрування книг з низкою університетів, включаючи Оксфорд і Колумбійський університет, а також низкою бібліотек в Німеччині, США і Франції. В той же час підписана 10 березня угода стала першим договором з урядом країни, а не з окремими організаціями.

У Франції аналогічна ініціатива компанії зіткнулася з низкою проблем. У 2009 році Проти Google із звинуваченнями в порушенні авторських прав виступили співтовариство SGDL, асоціація видавців SNE і видавничий будинок Seuil, що належить групі De la Martiniere. Суд визнав, що Інтернет-компанія порушує авторські права видавництв, проте Google оскаржив його рішення.