"Мегу" на Теплому стані завставлять величезними скульптурами
Планета культури

"Мегу" на Теплому стані завставлять величезними скульптурами

10 березня 2010 року

Мега - Теплий стан Компанія Ikea Retail Estate планує залучити сучасних художників до реконструкції торгового центру "Мега - Теплий стан", повідомляє The Art Newspaper. Серед тих, хто створить свої роботи спеціально для простору навколо московського моллу, Петро Укланські (Piotr Uklanski), Джеппе Хейн (Jeppe Hein) і Джим Лембі (Jim Lambie).

Дизайнер Саймон Денс (Simon Dance), що займається проектом для компанії IKEA, розповів, що натхненням йому послужила виставка вуличної скульптури в Глостерширі у 2009 році. Денс назвав себе прихильником "публічного мистецтва" і заявив, що головним в московському проекті для нього буде інтерактивність: за його словами, "люди повинні будуть отримувати задоволення від творів мистецтва".

Організатори виставки Reconstruction в глостерширському замку Садлі (Sudeley) вже пообіцяли допомагати дизайнеру. Одна з них, колишній директор галереї Gagosian Моллі Дент-Броклхерст (Mollie Dent-Brocklehurst) зараз працює міжнародним координатором в арт-центрі "Гараж" Дарини Жукової.

Відомо, що данець Джеппе Хейн, який працює у Берліні, запропонував встановити напроти фасаду нової будівлі торгового центру на Теплому стані дзеркальний лабіринт, який матиме 300 метрів в довжину і 24 метри у висоту. Поляк Укланські працює над гігантською металевою скульптурою, яку буде видно з Калузького шосе. Шотландець Джим Лембі, який отримав у 2005 році престижну премію Тернера, створить нову версію свого проекту 2007 року Secret Affair, який і надихнув Денса. Також поряд з "Мегою" повинні з'явитися і роботи російських художників.

Очікується, що в проект будуть інвестовані мільйони фунтів стерлінгів. Денс заявив, що хоче створити простір, де люди із задоволенням проводили б час. Особливо, за його словами, це важливо для Москви, де "до будь-якого місця доводиться добиратися дуже довго, оскільки рух дуже поганий". Денс розповів, що торговий центр повністю зміниться вже до 2012 року.