Колізей відреставрують за 20 мільйонів євро
Планета культури

Колізей відреставрують за 20 мільйонів євро

10 березня 2010 року

Колізей У 2010 році в Римі стартує проект з реставрації Колізею. Про це заявив мер італійської столиці Джанні Алеманно (Gianni Alemanno), повідомляє ANSA.

Ремонт займе близько року і вимагатиме приблизно 20 мільйонів євро. Раніше, коли повідомлялося про плани відреставрувати Амфітеатр Флавіїв, називалася значно скромніша сума - 5 мільйонів євро. Гроші виділять приватні спонсори як з Італії, так і з інших країн.

Двохтисячолітню споруду планують очистити від кіптяви. Крім того, буде встановлена система постійного освітлення Колізею (зараз його святково підсвічують тільки в особливих випадках). Освітленням займеться один з головних фахівців в цій галузі, заявив Алеманно. Крім того, в Колізеї замінять загороди, які служать для безпеки туристів.

У знаменитому амфітеатрі вже йдуть роботи з реставрації верхнього і третього ярусів, а також підземної мережі тунелів, по яких на арену доставляли диких звірів і гладіаторів. На цю роботу виділили 1,8 мільйонів євро. Після цього реставратори повинні взятися за два яруси, що залишилися; римська влада назвала проект з ремонту Колізею "епохальним".

Чи буде вхід в Колізей для туристів закритий на час реставрації, не повідомляється.